Ниту денеска дождот не ги сопре граѓаните да излезат на протест – Никола Груевски меѓу нив

Ниту денеска дождот не ги сопре граѓаните да излезат на протест – Никола Груевски меѓу нив

Ниту денеска дождот не ги сопре граѓаните да излезат на протест – Никола Груевски меѓу нив

Share Button

Ниту денеска дождот не ги сопре граѓаните да излезат на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

На протестот меѓу бројните граѓаните и денеска, како и претходните денови беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски до сега присуствуваше на сите протести.

уредник

Related Posts

Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Коментарите се исклучени на Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Create AccountLog In Your Account