Семејството на Чавков поднесе претставка до Народниот правобранител

Share Button

Канцеларијата на Народниот правобранител соопшти дека ќе отвори предмет за да се испитаат наводите во претставката што до нив вчера попладне ја поднело семејството на Митко Чавков, потврдуваат за МИА од Канцеларијата на Омбудсманот.

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од вчера штрајкува со глад во затворот во Шутка, потврди неговиот адвокат. Тој најави дека денеска ќе побараат вонреден лекарски преглед со кој ќе се утврди вистинската здравствена состојба

уредник

Related Posts

Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Коментарите се исклучени на Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

И во Битола многу високо ниво на загаденост

Коментарите се исклучени на И во Битола многу високо ниво на загаденост

Create AccountLog In Your Account