Во Битола членови од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од целиот извршен комитет на партијата

Во Битола членови од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од целиот извршен комитет на партијата

Share Button

Во Битола, незадоволни членови на ВМРО-ДПМНЕ, освен оставка од Никола Груевски побараа целосна промена на извршниот комитет на партијата.

На прес конференција пред општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ, како што се претставија, претседатели на месни комитети, членови на Унија на жени и симпатизери, порачаа дека раководството на партијата мора да сноси одговорност за поразот на изборите.

уредник

Related Posts

Засега нема западнонилска треска во Македонија

Коментарите се исклучени на Засега нема западнонилска треска во Македонија

Апел за помош на битолчанец.Да донираме за Кире Главинчевски

Коментарите се исклучени на Апел за помош на битолчанец.Да донираме за Кире Главинчевски

Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Коментарите се исклучени на Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Специјално одделение во затворот Идризово за борци на ИСИС

Коментарите се исклучени на Специјално одделение во затворот Идризово за борци на ИСИС

Што прават вака луѓево, откако седнаа во фотелји во Струмица почнаа и пат да затвораат , срамота!

Коментарите се исклучени на Што прават вака луѓево, откако седнаа во фотелји во Струмица почнаа и пат да затвораат , срамота!

Create AccountLog In Your Account