Граѓаните и денеска на протест, Груевски заедно со нив- се бара итно запирање на сите процеси на политички прогон

Граѓаните и денеска на протест, Груевски заедно со нив- се бара итно запирање на сите процеси на политички прогон

Share Button

Студеното време и дождот ниту денеска не ги сопре граѓаните да излезат на протест против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Протестот денеска е пред затворот во Шуто Оризари, а на него меѓу бројните граѓаните и денеска, како и претходните денови беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Граѓаните бараат итно и безусловно запирање на сите процеси на политички прогон, малтретирање, терор и иживување и ослободување на сите лица кои се цел на тој политички прогон.

уредник

Related Posts

СДСМ предизборно вети но не исполни

Коментарите се исклучени на СДСМ предизборно вети но не исполни

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Коментарите се исклучени на МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Коментарите се исклучени на Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Законот за ратификација за договорот со Грција тргна од Влада кон Собрание

Коментарите се исклучени на Законот за ратификација за договорот со Грција тргна од Влада кон Собрание

Create AccountLog In Your Account