Подвозникот во Сарај се поплави

Подвозникот во Сарај се поплави

Подвозникот во Сарај се поплави

Share Button

Поплавување на подвозникот во висина од еден метар е регистриранo во општина Сарај, кај клучката Матка во близина на бензинската станица Бис Оил, соопшти Републичкиот центар за управување со кризи.

Image result for дожд

Поплавувањето е последица на дождот и дефект на водоводна мрежа на ЈП Водовод и канализација.

Поради обилните врнежни од дожд и честите одрони на неколку патни правци сообраќај не се одвива или се одвива отежнато.

уредник

Related Posts

ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Коментарите се исклучени на ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Create AccountLog In Your Account