Постар маж од Драчево искасан од улични кучиња завршил во амбуланта

Постар маж од Драчево искасан од улични кучиња завршил во амбуланта

Share Button

Постар маж од Драчево искасан од улични кучиња побарал помош во локалната амбуланта.

МВР соопшти дека вчера во 09,00 часот во Полициска станица од општа надлежност Драчево 70- годишниот О.Н пријавил дека околу 08,00 часот, додека се движел со велосипед на улица Коперникова, од страна на три кучиња скитници бил бутнат од велосипедот, а потоа бил каснат во пределот на надколеницата на левата нога.

По што се упатил во поликлиниката Драчево, каде побарал лекарска помош.

уредник

Related Posts

ТВ24:Јане Ченто повторно спроведен во Шутка

Коментарите се исклучени на ТВ24:Јане Ченто повторно спроведен во Шутка

Прекин на сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Прекин на сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола

На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Коментарите се исклучени на На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Коментарите се исклучени на Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Create AccountLog In Your Account