Ден: д.м.г

Словенечки новинар упати отворено писмо до Јункер: Запрете ја хунтата во Македонија!

Share Button

Готово е Фејсбук ќе се плаќа… освен ако…

Share Button

Кога газдата на Фејсбук ќе ти прати порака на Македонски

Намалена видливост на Стража и Плетвар

Share Button

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата

Share Button

Советот на Гази Баба блокиран, советниците на ВМРО-ДПМНЕ се солидаризираат со притворените

Share Button

Новиот градоначалник на општината Гази Баба денеска информира дека советничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја блокирала

Левица бара средба со директорот на ЦСР Битола.Во градот има гладни семејства , живеат во ладни соби а е зима

Share Button

Поведена е постапка за одземање на дозволата на ТВ 24 и Енџелс ФМ Штип

Share Button

Омбудсманот го посети Чавков во затвор

Share Button

Блокирани дел од раскрсниците до 17 часот во Скопје – каде да не возите

Share Button

Четири дена нема трага од малолетничка од Гостивар

Share Button

Бегале од полицијата кон Драчево при што ја пробиле и полициската блокада ,полицаецот за предупредување пукал во воздух

Share Button

Запленети над 38 килограми дрога, Основен суд – Битола, на двајцата пријавени им определи мерка притвор

Share Button

Секторот за Внатрешни работи Битола вчера (03.12.) до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против

Блокада на патот Градско – Прилеп од 12 до 14 часот

Share Button