Бегале од полицијата кон Драчево при што ја пробиле и полициската блокада ,полицаецот за предупредување пукал во воздух

Бегале од полицијата кон Драчево при што ја пробиле и полициската блокада ,полицаецот за предупредување пукал во воздух

Бегале од полицијата кон Драчево при што ја пробиле и полициската блокада ,полицаецот за предупредување пукал во воздух

Share Button

Синоќа околу 19,00 часот на улица “Божин Николов” во Скопје по претходна пријава за сторено кривично дело се упатиле полициски службеници кои забележале патничко моторно возило “Даеву Рејсер” со скопски регистарски ознаки во кое имало две лица.

Бидејќи истите не застанале на даден знак туку со голема брзина го напуштиле местото на настанот од страна на полициски службеник е испукан еден проектил во воздух поради предупредување.

 Околу 19,15 часот на булевар “Борис Трајковски” во правец од населба Пинтија кон Драчево возилото повторно не застанало на даден знак, истите се дале во бегство и ја пробиле блокадата. Потоа го оставиле возилото и пеш избегале во непознат правец, по што од страна на полицискиот службеник повторно биле испукани уште неколку проектили во воздух.

уредник

Related Posts

Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Коментарите се исклучени на Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Коментарите се исклучени на Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Коментарите се исклучени на Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Create AccountLog In Your Account