Блокирани дел од раскрсниците до 17 часот во Скопје – каде да не возите

Блокирани дел од раскрсниците до 17 часот во Скопје – каде да не возите

Блокирани дел од раскрсниците до 17 часот во Скопје – каде да не возите

Share Button

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со протестот за приведувањата за настаните од 27. април во македонското Собрание.

Ќе бидат блокирани крстосницата кај Мавровка, крстосницата помеѓу улиците „Васил Чакаларов“ и „Ангел Динев“ во Карпош и крстосницата кај „Рампа“ во населбата Кисела Вода.

Блокирањето ќе биде како и секој ден, од 15 до 17 часот.

Протестот е закажан за 18. часот.

уредник

Related Posts

Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Коментарите се исклучени на Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Create AccountLog In Your Account