Намалена видливост на Стража и Плетвар

Намалена видливост на Стража и Плетвар

Share Button

Појава на магла со видливост од 30 до 50 метри се бележи на патиштата на планинските премини Стража и Плетвар, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози и апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината на условите на патот.

На одредени патни правци кои поминуваат низклисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

уредник

Related Posts

ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Коментарите се исклучени на ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Кадровски промени: Заев ќе прави пролетна генералка

Коментарите се исклучени на Кадровски промени: Заев ќе прави пролетна генералка

Погледнете параклисот на Света Петка во Битола, насекаде отпушоци од цигари,плукале и лушпи од семки

Коментарите се исклучени на Погледнете параклисот на Света Петка во Битола, насекаде отпушоци од цигари,плукале и лушпи од семки

В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Коментарите се исклучени на В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Коментарите се исклучени на ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Create AccountLog In Your Account