Ограбени сефови во Шпаркасе банка

Ограбени сефови во Шпаркасе банка

Ограбени сефови во Шпаркасе банка

Share Button

Во секторот за внатрешни работи во Скопје пристигнала идентична пријава од пет лица. Петмина граѓаните, велат од полицијата, пријавиле дека им недостасуваат пари и предмети кои ги  чувале во сефови во објект на Шпаркасе банка во Скопје.

Од МВР информираат дека веднаш по добиената пријава известен е јавен обвинител и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account