Бомба разнесе автомобил во Аеродром

Бомба разнесе автомобил во Аеродром

Share Button

Експлозија околу 4 утринава ги разбуди жители на улица Јане Сандански во скопски Аеродром. Жителите на зградата бр.65 сведочат дека експлодирала бомба поставена под автомобил.

Од фотографијата се гледа дека експлозивната направа е ставена во задниот дел од автомобилот.

Според информации на Вечер, се работи на џип Мерцедес.

Противпожарните екипи реагирале брзо, заедно со екипи на МВР. Откако го изгасиле запалениот автомобил, екипите на МВР извршиле увид.

Детали од полицијата засега нема.

уредник

Related Posts

Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Коментарите се исклучени на Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Коментарите се исклучени на Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Коментарите се исклучени на Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Маж повеќе пати полово нападнал 8 годишно девојче.Мајката на девојчето од Валандово пријавила во полиција

Коментарите се исклучени на Маж повеќе пати полово нападнал 8 годишно девојче.Мајката на девојчето од Валандово пријавила во полиција

Во затворот Идризово тепачка

Коментарите се исклучени на Во затворот Идризово тепачка

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Коментарите се исклучени на ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Create AccountLog In Your Account