Браво Горан пак помеѓу народот!Милевски протестираше пред Влада против Казандол

Браво Горан пак помеѓу народот!Милевски протестираше пред Влада против Казандол

Share Button

Милевски протестираше пред Влада против Казандол: Не може секој белосветски криминалец да доаѓа во Македонија и да загадува

Пратеникот од коалицијата на СДСМ и лидер на ЛДП, Горан Милевски, денеска протестираше пред Владата заедно со група граѓани против изградба на Казандол и стопирање на отворањето на нови рудници во Македонија. Милевски рече дека на протестот е дојден како пратеник и како граѓанин.

-Не можеме да одговараме за другите колеги. Ние чувствуваме потреба бидејќи мислењето ни е исто – Казандол треба да се затвори. Останатите колеги нека судат самите за себе. Не може секој белосветски криминалец да доаѓа во Македонија, да го загадува и нарушува здравјето на луѓето за личен профит. Ние сме избрани од граѓаните и треба да ги штитиме интересите на граѓаните, особено затоа што цел југоисток ни даде поддршка на локалните избори. Јас мислам дека оваа работа треба да се стопира, а тие сопственици на Казандол да се набркаат од Македонија. Сепак здравјето е пред било кој личен интерс на било кој инвеститор – изјави Милевски.

уредник

Related Posts

Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Коментарите се исклучени на Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Левица со Првомајски протест под мотото: „Време е да го подигнеме гласот за сопствените права!“

Коментарите се исклучени на Левица со Првомајски протест под мотото: „Време е да го подигнеме гласот за сопствените права!“

Create AccountLog In Your Account