НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: ТРОЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА ПАТОТ РЕСЕН – ОХРИД

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: ТРОЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА ПАТОТ РЕСЕН – ОХРИД

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: ТРОЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА ПАТОТ РЕСЕН – ОХРИД

Share Button

Во сообраќајката тешко се повредени три лица , а уште неколкумина се со полесни повреди.

Сите повредени со возила на Итната помош с епрефрлени во болницата ,,Св. Еразмо “ во Охрид.

Двата автомобила, едниот со Охридски, а другиот со Вевчански регитрации директно се судриле од засега непознати причини. Увидот пред малку заврши, а патот е пуштен за сообраќај.

Сообраќајната несреќа се случи во 20.30 часот и од тогаш патниот правец беше прекинат за сообраќај.

уредник

Related Posts

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Коментарите се исклучени на МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Коментарите се исклучени на Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Коментарите се исклучени на Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Create AccountLog In Your Account