Непоканет гостин на Арената „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Непоканет гостин на Арената „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Непоканет гостин на Арената „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Share Button

 

На синоќешниот меч помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка, Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите присутни. На теренот се појави неочекуван гостин, куче кое влезе на теренот и ја прекина играта за момент.

Кучето влезе на теренот во 73-та минута.

Инаку, мечот заврши со резултат 1-1 со што Вардар го освои првиот бод во Лига Европа.

 

 

уредник

Related Posts

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Коментарите се исклучени на КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Create AccountLog In Your Account