ПЕЛИСТЕР ОСТАНА БЕЗ ЕДИНАЕСЕТМИНА ИГРАЧИ

ПЕЛИСТЕР ОСТАНА БЕЗ ЕДИНАЕСЕТМИНА ИГРАЧИ

ПЕЛИСТЕР ОСТАНА БЕЗ ЕДИНАЕСЕТМИНА ИГРАЧИ

Share Button

Бразилците, Бугарите и „скопјаните“ во пакет заминаа од Битола. Следуваат тешки денови за битолскиот состав, кој, според сите случувања, оди директно во Втората лига

Актуелниот бранител на титулата во националниот Куп на Македонија, тимот на Пелистер, во моментов се соочува со вистински егзодус на играчите. По завршувањето на есенскиот дел од сезоната, од Битола си замина сѐ што имаше каква било шанса за такво нешто и ќе си ја бара фудбалската среќа на друго место. Речиси цел еден тим повеќе не е дел од Пелистер, а како планираат битолчани понатаму да опстојуваат, што би рекол нашиот народ, само еден Господ знае.
БИтолчани го напуштија Бразилците Лукас, Силва, Жаделсон, бугарските интернационалци Мартин Ковачев и Димитар Илиев, голманот Марко Јовановски, потоа Оливер Пеев, Филип Петров, Матеј Цветановски, Кристијан Тошевски, Јован Попзлатанов.

http://sport.com.mk

 

уредник

Related Posts

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Коментарите се исклучени на Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

“Нинџуцу Клуб” Битола:Сработеното во детали за 2017-18, 63 медали од нив 32 златни!Најавуваат уште поголеми успеси

Коментарите се исклучени на “Нинџуцу Клуб” Битола:Сработеното во детали за 2017-18, 63 медали од нив 32 златни!Најавуваат уште поголеми успеси

Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

СКАНДАЛ И ГОЛЕМ СРАМ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО УНИШТУВААТ СПОРТОТ И УСПЕШНИТЕ КЛУБОВИ???

Коментарите се исклучени на СКАНДАЛ И ГОЛЕМ СРАМ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО УНИШТУВААТ СПОРТОТ И УСПЕШНИТЕ КЛУБОВИ???

КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Коментарите се исклучени на КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Create AccountLog In Your Account