НАЈНОВО :

Родители на искасаните деца во Аеродром ќе го тужат Град Скопје и Анима Мунди

Родители на искасаните деца во Аеродром ќе го тужат Град Скопје и Анима Мунди

Share Button

Родители на децата во Аеродром кои беа нападнати синоќа од куче, планираат да покренат тужба против Град Скопје. Во синоќешниот напад од разгневено куче во Ново Лисиче беа повредени неколку деца и две жени кои се обиделе да им помогнат. Девет лица побараленпомош на Ургентното одделение во Клинички центар.

Една мајка на повредено девојче планира да покрене тужба и против невладината организација за заштита на животните „Анима мунди“.

уредник

Related Posts

Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство

Коментарите се исклучени на Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство

Create AccountLog In Your Account