Тешка кражба во куќа во Битола

Тешка кражба во куќа во Битола

Share Button

На 07.12.2017 година било пријавено дека во времето од 14,00 до 19,45 часот во Битола на ул.„Филип Втори Македонски“ во куќата сопственост на З.У. (51), непознат сторител извршил тешка кражба, отворајќи ја насилно влезната блиндор врата притоа одземајќи околу 255.000 денари и разновиден златен накит (златници, прстени, обетки, ланчиња, привезоци) стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 320.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Утврден идентитетот на разбојникот кој синоќа беше ранет во Битола

Коментарите се исклучени на Утврден идентитетот на разбојникот кој синоќа беше ранет во Битола

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Коментарите се исклучени на МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Коментарите се исклучени на Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Пијан скопјанец си кршел чаши од глава во кафеана во Драчево

Коментарите се исклучени на Пијан скопјанец си кршел чаши од глава во кафеана во Драчево

(ФОТО) ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПОЗНАТИОТ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР

Коментарите се исклучени на (ФОТО) ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПОЗНАТИОТ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР

Create AccountLog In Your Account