Критична состојбата во касарната во Обреновац: Мигрантите ја нападнале полицијата

Критична состојбата во касарната во Обреновац: Мигрантите ја нападнале полицијата

Share Button

Извештаи од терен јавуваат дека вечерва во касарната во Обреновац, во близина на Белград, се одвива вистинска драма откако мигрантите кои престојуваат таму ја нападнале полицијата.

– Мигрантите ја нападнаа полициската патрола и претепаа тројца полицајци. Веднаш беше повикано засилување, а на местото на инцидентот сега има повеќе полициски екипи и возила. Ситуацијата е многу напната, а во касарната се безбедносните сили кои се обидуваат да воспостават ред над мигрантите, соопштил извор од местото на инцидентот за српски Курир.

уредник

Related Posts

Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Коментарите се исклучени на Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Коментарите се исклучени на Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Create AccountLog In Your Account