Лажна вест за смртта на Оливер Драгојевиќ го обиколи регионот, обожавателите се простуваат од него

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал.

Неговите обожаватели се простуваат од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба.

Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните кконцерти, но пејачот не се предава во борбата со ракот на белите дробови.

-На Оливер му е многу тешко што мора да ја разочара публиката, но сите ние веруваме на позитивен исход и нови концерти, наведе вчера неговиот ПР тим.

Лажните вести од порталите набрзо по објавувањето беа повлечени.

Напишете коментар