Ден: д.м.г

Масовното труење на животни мора да престане, отровот на улиците е опасен за сите!

Share Button

Автомобил вечерва се запалил на магистралниот пат Охрид – Кичево на планинскиот превој Пресека

Share Button

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 22 часот на излезот од Битола пред клучката за Прилеп

Share Button

ОК Пробиштип со тешки обвинувања: СРАМОТА, Струмица победи со судиите “навивачи“ од нивниот град

Share Button

Централниот комитет ја прифати оставката на Груевски

Share Button

Груби: Албанскиот јазик ќе се официјализира во јануари

Share Button

Македонија на дното

Share Button

Огледалце мое кажи најбогат овде кој е???”Огледалцето” вели…Орце Камчев(богатство од 238 милиони долари)

Share Button

Во Македонија според порталот Славорум, на врвот е Орце Камчев, сопственикот на Орка Холдинг со

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ не ја прифаќа оставката на Груевски

Share Button

Што се случува зад затворените врати…

Share Button

Тетово, Битола и Скопје, се градовите со највисоко ниво на загадување на воздухот.Битола ПМ25 138.56

Share Button

Направија доста работи но не се гледа дека новата Влада го подобри стандардот на граѓанинот

Share Button

Новата влада предводена од Зоран Заев е веќе една година на власт, но, ефективно шест

Бизнисмени битолски тука сте,што чекате ??? Тренерот Ристевски преку фејсбук моли за спас на клубот!

Share Button

Милошоски: Оставката на Груевски ќе се прифати бидејќи ја најави како неотповиклива

Share Button

ВМРО – ДПМНЕ од протестот пред затворот во Шуто Оризари порача да се пуштат на слобода сите притворени

Share Button