ВМРО-ДПМНЕ одржува централен комитет затворен за јавноста, се решава за оставката на Груевски

ВМРО-ДПМНЕ одржува централен комитет затворен за јавноста, се решава за оставката на Груевски

Share Button

Во овие моменти во штабот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се одржува седница на централниот комитет на партијата на која треба формално да се потврдат претходните одлуки на извршниот комитет – прифаќање на оставката на Никола Груевски од лидерската позиција и одлуката за вонреден конгрес на 23 декември во валандово, каде треба да се избере и нов претседател на партијата.

Според најавите, денеска Груевски и пред членовите на централниот комитет ќе ја образложи оставката, а членовите треба да решат дали ќе ја прифатат

уредник

Related Posts

Од 13:45 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола е нормализиран

Коментарите се исклучени на Од 13:45 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола е нормализиран

Повеќе од 10.000 граѓани досега ја потпишале петицијата против Законот за употребата на јазиците

Коментарите се исклучени на Повеќе од 10.000 граѓани досега ја потпишале петицијата против Законот за употребата на јазиците

Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Коментарите се исклучени на Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Create AccountLog In Your Account