Украл оружје од продавница во ГТЦ во вредност од милион и пол денари

Украл оружје од продавница во ГТЦ во вредност од милион и пол денари

Украл оружје од продавница во ГТЦ во вредност од милион и пол денари

Share Button

Полицијата добила пријава дека непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за ловна опрема и пиротехнички материјали во Градскиот трговски центар.

Според МВР, крадецот одзел 19 пиштоли марка „Глок“, „Берета“, „Хеклер и Кох“, 9 ловни пушки марка „Берета“, „Фабарм“ и „Моеберг“ и воздушна пушка „Диана Класик“, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 1.600.000 денари.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Коментарите се исклучени на 24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Коментарите се исклучени на Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Коментарите се исклучени на 12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Кражба во црквата„Свети Параскева“ во с.Нижополе-битолско,непознат сторител од црквата украл 4.500 денари

Коментарите се исклучени на Кражба во црквата„Свети Параскева“ во с.Нижополе-битолско,непознат сторител од црквата украл 4.500 денари

Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Коментарите се исклучени на Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Create AccountLog In Your Account