Централниот комитет ја прифати оставката на Груевски

Централниот комитет ја прифати оставката на Груевски

Share Button

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднел неотповиклива оставка пред Централниот комитет, на седницата која се одржа вечерва. Централниот комитет ја прифати оставката на Никола Груевски од претседателската функција.

Сто членови на ЦК гласале за вонреден конгрес за избор на нов претседател на 23 декември, 1 против и десет биле воздржани.

уредник

Related Posts

Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Коментарите се исклучени на Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Денеска пред Владата се одржа протест против Законот за јазиците

Коментарите се исклучени на Денеска пред Владата се одржа протест против Законот за јазиците

Create AccountLog In Your Account