Боки 13 ќе му најде дом на готвачот Антонио

Боки 13 ќе му најде дом на готвачот Антонио

Share Button

По вчерашната објава за Антонио Јанковски, познатиот македонски готвач кој боледува од карцином, и веста дека мора да ја напушти куќата во која живее, Бојан Јовановски, претседателот на Меѓународен сојуз – Скопје, јавно рече дека ќе му помогне. Во јавноста познат како Боки 13, на својот фејсбук-профил напиша дека проблемот на Антонио ќе биде решен.

„Денес нашата јавност беше потресена од приказната на овој млад човек. Сакам да ја информирам јавноста дека случајот со Антонио ќе биде решен и тој нема да остане на улица. Антонио ќе биде целосно згрижен и ќе му се обезбедат сите потребни услови да продолжи со својот живот и да се избори со болеста“, напиша Бојан Јовановски.

Антонио вчера откри дека поминува низ голгота. Од битката со ракот, распадот на бракот, тешкото детство, а сега веќе нема ни свој дом.

уредник

Related Posts

Македонската Влада наскоро со тријазичен сајт – македонски, албански и англиски

Коментарите се исклучени на Македонската Влада наскоро со тријазичен сајт – македонски, албански и англиски

Собранието на Република Македонија е на пауза која ќе трае еден час

Коментарите се исклучени на Собранието на Република Македонија е на пауза која ќе трае еден час

Create AccountLog In Your Account