Субхи Јакупи членот на ДИК поднесе оставка

Субхи Јакупи членот на ДИК поднесе оставка

Share Button

Субхи Јакупи членот на ДИК предложен од ДУИ поднесе оставка. Јакупи ја потврди информацијата за Телевизија 24.

Неговата оставка следува по оставките на неговите колеги, претседателот Александар Чичаковски, Виолета Дума и Игор Милев, откако се обелодени скандалот за дополнителните бонуси.

уредник

Related Posts

Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Коментарите се исклучени на Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“

Коментарите се исклучени на ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“

Create AccountLog In Your Account