Шест оставки од ДИК, во најава и на Бонева и Срцев

Шест оставки од ДИК, во најава и на Бонева и Срцев

Шест оставки од ДИК, во најава и на Бонева и Срцев

Share Button

Вкупно шест членови досега поднесоа оставки од Државната изборна комисија. По претседателот Александар Чичаковски, членовите Виолета Дума и Игор Милев, денеска оставки поднесоа потпретседателот Реџеп Прекопуца, Субхи Јакупи и Атанас Урумов.

Според информациите на НОВА ТВ од Државната изборна комисија, оставки подготвуваат и членовите на предложени од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева и Сашо Срцев.

Единствено засега оставка нема најавено Ермира Асани Салија, која е член на ДИК на предлог од партијата БЕСА.

уредник

Related Posts

Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Коментарите се исклучени на Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Повозрасен битолчанец синоќа си исчисти пред својата куќа – ѓубрето го остави кај Драгорот а контејнерите празни

Коментарите се исклучени на Повозрасен битолчанец синоќа си исчисти пред својата куќа – ѓубрето го остави кај Драгорот а контејнерите празни

Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба

Коментарите се исклучени на Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба

Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Коментарите се исклучени на Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Create AccountLog In Your Account