НАЈНОВО :

Вечерва „спектакуларно шоу” на небото – не пропуштајте да погледнете

Вечерва „спектакуларно шоу” на небото – не пропуштајте да погледнете

Вечерва „спектакуларно шоу” на небото – не пропуштајте да погледнете

Share Button

Годишниот метеорски дожд „Геминид“ е една од најспектакуларните глетки, а оваа година се очекува да биде најдобра досега.

Вечерва, помеѓу 13-ти и 14-ти декември, сѐ што треба да направите е да погледнете нагоре и да уживате во неверојатното „светлечко шоу“ кое ќе го искуси цел свет.

уредник

Related Posts

Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото

Коментарите се исклучени на Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото

Create AccountLog In Your Account