Исчезнат е Драги Лазаровски, пријавете доколку го видите

Исчезнат е Драги Лазаровски, пријавете доколку го видите

Share Button

Исчезнат е дедо Драги од Скопје. Семејството е загрижено и бара било каква помош или информација.

– Дедо ми Драги Лазаровски во петокот 08.12.2017 во околината на с. Долно Соње скопско. Имаше сведоштво дека е виден во Драчево во неделата попладне, склеротичен е.

Роден е 1931 год., висок е околу 175 cm и облечен е во сина јакна, дуксер со црвена капа, црни фармерки и гумени опинци.

Контакт: 076/404072  – Бобан

уредник

Related Posts

Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

Коментарите се исклучени на Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

„Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Коментарите се исклучени на „Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Коментарите се исклучени на Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Коментарите се исклучени на Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Create AccountLog In Your Account