И во Битола расфрлан отров за да се трујат кучиња

И во Битола расфрлан отров за да се трујат кучиња

Share Button

Расфрлан отров во текот на вчерашниот ден кај населбата Довлеџик во Битола, со цел да се трујат кучиња – објави Здружението Мали Херои.Тие, во својата објава на фб напишаа и дека отровот расфрлан ја зеде првата жртва , домашно кученце . Од Мали Херои апелираат до граѓаните ,ШТО И ДА ВИДИТЕ СОМНИТЕЛНО,ФАТЕТЕ ГО СО НАРАКВИЦИ,И ФРЛЕТЕ ГО ВО КАНАЛИЗАЦИЈА!(НАПОМЕНА:НИКАКО ВО КОНТЕЈНЕР БИДЕЈКИ И МАЧКА И ЧОВЕК МОЖАТ ДА НАСТРАДААТ)!
– стои во објавата на Здружението

 

 

уредник

Related Posts

Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Коментарите се исклучени на Свлечиште однесе дел од патот во село Рајчица

Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Коментарите се исклучени на Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Таравари до Заев: Ахмети го спрема твојот политички погреб, не те сакаат ниту Македонците, ниту Албанците

Коментарите се исклучени на Таравари до Заев: Ахмети го спрема твојот политички погреб, не те сакаат ниту Македонците, ниту Албанците

Create AccountLog In Your Account