Талески денеска на суд за „Транспортер“

Талески денеска на суд за „Транспортер“

Share Button

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески, денеска денеска е на суд за предметот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство, каде е обвинет за проневера на 360.000 евра.

Освен Талески, обвинети се уште дваесет лица за злоупотреба на службената положба и овластувања. Според обвинението, вработени во Општината, директори на битолски училишта и газди на фирми за превоз се сомничат дека преку коруптивни тендери за превоз на ученици го оштетиле буџетот на Република Македонија.

уредник

Related Posts

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Коментарите се исклучени на Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Ќосето повторно ги наостри копјата на опозициската и владејачката партија

Коментарите се исклучени на Ќосето повторно ги наостри копјата на опозициската и владејачката партија

КИРАЦОВСКИ-Вратата на Рајот и вратата на пеколот се една до една,таму се оди најнапред кај Св. Петар не во Мактел и Апла.мк!

Коментарите се исклучени на КИРАЦОВСКИ-Вратата на Рајот и вратата на пеколот се една до една,таму се оди најнапред кај Св. Петар не во Мактел и Апла.мк!

НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Коментарите се исклучени на НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Create AccountLog In Your Account