Хорор во Скопје: Жена тепана и силувана од сопругот

Share Button

С.T.(43) од Скопје вчера околу 10:35 часот пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот И.T.(46) и притоа се здобила со тешки телесни повреди.

-Исто така, посочила дека при едно малтретирање била и силувана од негова страна. Оштетената напоменала дека И.T. секојдневно физички и психички ја малтретирал, за што во неколку наврати пријавувала поплаки и малтретирање, информираат од полицијата.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Напишете коментар