Ако треба да одберете , што би одбрале – жена или кола?

Share Button

Share Button

Share Button

Да се посети ова светилиште, бисер на духовноста , дар Божји за битолчаните и сите верници е навистина нешто кое со зборови не може да се опише. И стари и млади а најчесто дечињата се во посета на овој прекрасен битолски храм. Новост токму од ова место кое ќе го погледнете на фотографиите направил репортажи,
Complete Reading

Share Button

Претходно објавивме за едно чудо на Свети Никола кое се случило во 1956 година, Св Никола чудо во 1956 но во пресрет на одбележувањето на овој голем празник, повторно одвојуваме простор да објавиме и за други чуда на Свети Никола. Ке започнеме со чудото за килимот, а во продоение ќе прочитате и за останати чуда од
Complete Reading

Share Button

Утре православните христијани ќе го одбележат празникот посветен на светиот пророк Авакум. Житието на овој пророк е следно Син Асафатов, од племето Симеоново. Пророкуваше 600 години пред Христа, за време на царот Манасија. Му прорече опустошување на Ерусалим. Кога вавилонскиот цар Навуходоносор удри на Ерусалим, Авакум се засолни во Исмаилќанската земја, откаде што потоа повторно
Complete Reading

Share Button

Share Button

Преку мрежате на мобилниот оператор ОнеВип попладнево повеќе од еден час не можеше да се воспостави  повик.

Share Button

Триесет и осум годишната Џ.Б.од населба Илинден вчера околу пладне пријавила дека истиот ден околу 7:30 часот додека се движела по ул.19 во населбата била нападната од страна на четири кучиња скитници, при што едно од кучињата ја каснало во предел на грбот.

Create AccountLog In Your Account