Протест во Битола најави ВМРО – ДПМНЕ , блокада кај Гроздот на раскрсницата од 16 до 18 часот

Протест во Битола најави ВМРО – ДПМНЕ , блокада кај Гроздот на раскрсницата од 16 до 18 часот

Share Button

Од ВМРО – ДПМНЕ најавија дека ќе започнат со протести во Битола.-Протестите според ВМРО – ДПМНЕ се во знак на револт  против уривањето на демократијата и правната држава, против монтираните процеси на политички прогон, малтретирања и изживување, Ве информираме дека денес  20.12.2017 од 16:00 -18;00 часот  достоинствено и мирно ќе ја блокираме раскрсницата кај место викано “Гроздот” во Битола, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

 

уредник

Related Posts

Александар починал еден час откако грчките спасувачи го испуштиле во бездната

Коментарите се исклучени на Александар починал еден час откако грчките спасувачи го испуштиле во бездната

Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Коментарите се исклучени на Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Create AccountLog In Your Account