Во Чаир се утврдуваат причините за убиството

Во Чаир се утврдуваат причините за убиството

Во Чаир се утврдуваат причините за убиството

Share Button

Според првичните сознанија, како што соопштува Jавното обвинителство, прво имало вербална расправија, по што сторителот со огнено оружје пукал во момчето и избегал.- јавува mrt.com.mk

Убиство во Чаир, застрелано е 24- годишно момче. Настанот се случил во непосредна близина на местото каде што живеела жртвата, на улицата „Џон Кенеди“ спроти средното училиште „Цветан Димов“.

Според првичните сознанија, како што соопштува Jавното обвинителство, прво имало вербална расправија, по што сторителот со огнено оружје пукал во момчето и избегал.

Подигнати се траги кои ќе бидат предмет на обработка. Се утврдуваат причините за убиството

 

уредник

Related Posts

Kривопаланечко кола се пали во движење и си гори де

Коментарите се исклучени на Kривопаланечко кола се пали во движење и си гори де

Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Коментарите се исклучени на Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Полиција го бара – Возач на скутер повредил пливач и побегнал

Коментарите се исклучени на Полиција го бара – Возач на скутер повредил пливач и побегнал

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Коментарите се исклучени на На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Коментарите се исклучени на Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Create AccountLog In Your Account