Утре -13 степени

Утре -13 степени

Share Button

Во петок во Македонија ледено утро со утрински температури од -13 до -4 степени.

Во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, ветровито и малку потопло време со дневни температури кои што ќе достигнат до -2 односно до 8 степени.

Во сабота умерено облачно време со повремени сончеви периоди и малку потопло време со благ пораст на температурите. Минималните од -8 до 1 степени, додека пак максималните од -3 до 7 степени.

Во недела и понеделник претежно сончево време со појава на локална облачност и студено време. Температурите ќе бидат во пораст но и понатаму ќе останат под повеќегодишниот просек за овој период од годината.

Утринските температури од -10 до -1 односно од -8 до 1 степени, додека пак максималните дневни ќе достигнат од -4 до 6 односно од 2 до 12 степени.

Во Скопје во петок претежно сончево време со појава на локална облачност и малку потопло време со дневна температура до 5 степени.

Во сабота зголемување на облачноста која што ќе услови потопло утро со температура од -2 степени, а во текот на денот умерено облачно време со повремени сончпеви периоди и температура до 4 степени.

Во недела и понеделник претежно сончево време со појава на локална облачност, со напомена дека во понеделник се очекуваат повеќе сончеви периоди.

Минималните температури од -10 до -1, односно од -8 до 1 степен додека пак максималните дневни температури од 2 до 12 степени.

уредник

Related Posts

Неофицијално причината за смртта на двајцата планинари на Кајмакчалан била хипотермија

Коментарите се исклучени на Неофицијално причината за смртта на двајцата планинари на Кајмакчалан била хипотермија

Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Коментарите се исклучени на Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Коментарите се исклучени на ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Create AccountLog In Your Account