Во затворот во Шутка му се слошило на Крсто Муковски, интервенирала Брзата помош

Во затворот во Шутка му се слошило на Крсто Муковски, интервенирала Брзата помош

Во затворот во Шутка му се слошило на Крсто Муковски, интервенирала Брзата помош

Share Button

На пратеникот Крсто Мукоски кој е еден од приведените за настаните од Собранието на 27. април, вечерва му се слошило во затворот, дознава Република.

По интервенцијата на затворскиот лекар, со возило на Брзата помош бил пренесен на скопските клиники на контрола, но набрзо бил вратен во затворот во Шутка.

Засега не се познати повеќе детали.

уредник

Related Posts

Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба

Коментарите се исклучени на Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба

ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража

Коментарите се исклучени на ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража

Create AccountLog In Your Account