Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија

Share Button

Во Македонија  е почувствуван земјотрес со јачина од  2, 6 степени.Епицентарот е на 12 километри југоисточно од Скопје, на длабочина од 5 километри.

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот е регистриран точно во 19 часот и 34 минути.

уредник

Related Posts

Реакција на претседателот на ГДУ, Петар Колев

Коментарите се исклучени на Реакција на претседателот на ГДУ, Петар Колев

Две и полгодишно дете почина на Детската клиника

Коментарите се исклучени на Две и полгодишно дете почина на Детската клиника

Create AccountLog In Your Account