Со блокада на раскрсницата кај Гроздот, ВМРО – ДПМНЕ во Битола со втор протест

Со блокада на раскрсницата кај Гроздот, ВМРО – ДПМНЕ во Битола со втор протест

Со блокада на раскрсницата кај Гроздот, ВМРО – ДПМНЕ во Битола со втор протест

Share Button

Вчера и денеска кај Гроздот во Битола, ВМРО – ДПМНЕ ја блокира раскрсницата од 16 часот до 18 часот. И денеска блокадата е со иста цел, да им се слушне пораката дека даваат поддршка  за притворените од 27 април кои според ВМРО – ДПМНЕ се личности кои го бранат уставот и државата а не се терористи.

(фото архива)

уредник

Related Posts

Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Коментарите се исклучени на Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Коментарите се исклучени на В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Коментарите се исклучени на Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Create AccountLog In Your Account