Затвореник од Битола почина во скопскиот затвор

Затвореник од Битола почина во скопскиот затвор

Затвореник од Битола почина во скопскиот затвор

Share Button

На 26.12.2017 година околу 02,00 часот било пријавено дека Д. Б. (39) од Битола  додека бил во својата ќелија во Казнено поправната установа “Идризово“, му се слошило и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“. Но, набргу откако бил примен на клиниката за токсикологија истиот починал.  Д.Б. во Казнено поправната установа “Идризово“ бил од  03.09.2014 година, а осуден бил на три години и седум месеци. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

уредник

Related Posts

Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

Коментарите се исклучени на Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Коментарите се исклучени на МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Коментарите се исклучени на Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Create Account



Log In Your Account