Предозирано момче (26) од Кратово почина на скопските клиники

Предозирано момче (26) од Кратово почина на скопските клиники

Предозирано момче (26) од Кратово почина на скопските клиники

Share Button

Рано утрово во 02.54 часот од медицинско лице од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, пријавено е дека починал М.Ј.(26) од Кратово, кој со возило на Итна медицинска помош Куманово бил донесен на клиниката на претходната вечер околу 22.15 часот.

Од страна на полициски службеник извршен е разговор со докторот кој го примил лицето, во бесознание и бил под дејство на наркотични средства, по што во 02.50 часот починал.

Во консултација со Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено за обдукција.

извор Сител

уредник

Related Posts

Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Коментарите се исклучени на Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Create AccountLog In Your Account