Заев за Нова Година ќе оди кај Бутарис, градоначалникот на Солун

Заев за Нова Година ќе оди кај Бутарис, градоначалникот на Солун

Заев за Нова Година ќе оди кај Бутарис, градоначалникот на Солун

Share Button

Миле Бошњаковски, портпаролот на Владата денеска ја потврди информацијата дека премиерот Зоран Заев одлучил новогодишната ноќ да ја помине со градоначалникот на Солун Јанис Бутарис.

Заев во Солун ќе оди на покана на солунскиот градоначалник и тоа ќе биде приватна посета, рече Бошњаковски.

Заев поканата ја доби за време на посетата на градоначалникот Бутарис на Скопје.

извор MKD.mk

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account