Во Струга ранет човек од заталкан куршум

Во Струга ранет човек од заталкан куршум

Share Button

Вчера околу 18,15 часот во село Шум-Струга, во дворот од сопствената куќа, од залутан куршум во пределот на ногата бил повреден Д. К. (48).

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар -Струга, каде е извршена хируршка интервенција, по што е пуштен на домашно лекување.

Увид извршила екипа на Полициската станица -Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Коментарите се исклучени на Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Коментарите се исклучени на Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Create AccountLog In Your Account