Во Струга ранет човек од заталкан куршум

Во Струга ранет човек од заталкан куршум

Share Button

Вчера околу 18,15 часот во село Шум-Струга, во дворот од сопствената куќа, од залутан куршум во пределот на ногата бил повреден Д. К. (48).

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар -Струга, каде е извршена хируршка интервенција, по што е пуштен на домашно лекување.

Увид извршила екипа на Полициската станица -Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Престрелка со полициските Тигри: Едно лице убиено.МВР најави детали во текот на денот

Коментарите се исклучени на Престрелка со полициските Тигри: Едно лице убиено.МВР најави детали во текот на денот

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

16 годишно девојче од Скопје исчезна

Коментарите се исклучени на 16 годишно девојче од Скопје исчезна

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Коментарите се исклучени на Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Приведен дилер на хероин во Битола

Коментарите се исклучени на Приведен дилер на хероин во Битола

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Коментарите се исклучени на Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Коментарите се исклучени на Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Create AccountLog In Your Account