За Новогодишните и Божикните Празници,ЈП Водовод-Битола со скромен придонес измами насмевка кај најмладите

За Новогодишните и Божикните Празници,ЈП Водовод-Битола со скромен придонес измами насмевка кај најмладите

За Новогодишните и Божикните Празници,ЈП Водовод-Битола со скромен придонес измами насмевка кај најмладите

Share Button

Во пресрет на Новогодишните и Божикните Празници,ЈП Водовод-Битола со скромен придонес измами насмевка кај најмладите. Се поделија новогодишни пакетчина во ОО Црвен Крст-Битола,Заводот за деца со оштетен слух и говор, Центарот за Аутизам, се посети семејство во с.Градешница.
Воедно ја користам оваа прилика во празничен дух да ги посакам сите добра за секое дете и да ви честитам срекни празници.
Среќна Нова 2018!- напиша директорот на ЈП Водовод, Горан Козаров од Битола на својот Фејсбук

уредник

Related Posts

Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

Коментарите се исклучени на Пратеничката, која со автомобил удри во одрон, е надвор од животна опасност

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Коментарите се исклучени на АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Коментарите се исклучени на (Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Коментарите се исклучени на Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Create AccountLog In Your Account