Полицијата одзеде 7377 петарди

Полицијата одзеде 7377 петарди

Полицијата одзеде 7377 петарди

Share Button

На 29.12.2017 година од страна на инспектори при Надворешната канцеларија за недозволена трговија со дрога и оружје –Струга била извршена контрола во с.Мороишта – Струга во продавницата за прехрана „Лазароски Компани“, сопственост на В. Л. (1962) од истото село, при што пронајдени биле 7377 парчиња пиротехнички средства – петарди. Петардите се одземени, а В.Л. бил приведен во полициската станица од општа надлежност-Струга за понатамошна постапка.- соопштуваат од МВР

уредник

Related Posts

12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Коментарите се исклучени на 12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Коментарите се исклучени на Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Коментарите се исклучени на За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Коментарите се исклучени на Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Хорор во Кичево: Старец сексуално злоупотребувал 14 годишно дете во јавност

Коментарите се исклучени на Хорор во Кичево: Старец сексуално злоупотребувал 14 годишно дете во јавност

Во Скопје: Мајка и ќерка претепани на улица

Коментарите се исклучени на Во Скопје: Мајка и ќерка претепани на улица

Create AccountLog In Your Account