Понеделник 1 јануари е неработен ден

Понеделник 1 јануари е неработен ден

Понеделник 1 јануари е неработен ден

Share Button

1 -ви и 6-ти јануари 2018 година се неработни денови

Бадник е на 6-ти јануари и согласно Законот за празниците на РМ, 6 јануари 2018 година (сабота), Бадник, ден пред Божик, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита Бадник на граѓаните од православната вероисповед.

Неработен е и 1 јануари понеделник.

уредник

Related Posts

ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Коментарите се исклучени на ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Коментарите се исклучени на Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Create AccountLog In Your Account