Архиерејска Литургија во црквата Св. Недела , во Битола

Архиерејска Литургија во црквата Св. Недела , во Битола

Архиерејска Литургија во црквата Св. Недела , во Битола

Share Button

На 31.12.2017 г., во Триесеттата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на Светиот маченик Севастијан и другите со него; Свети Флор, eпископ Амински; Свети Модест, патријарх Ерусалимски; Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Недела, во Битола. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

уредник

Related Posts

Најнови фотографии црква Света Петка Битола , во црковниот двор и параклис

Коментарите се исклучени на Најнови фотографии црква Света Петка Битола , во црковниот двор и параклис

ФОТО НА ДЕНОТ:БИТОЛСКИОТ ПАРАКЛИС НА СВЕТИТЕ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ

Коментарите се исклучени на ФОТО НА ДЕНОТ:БИТОЛСКИОТ ПАРАКЛИС НА СВЕТИТЕ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ

Денеска се празнува Светиот маченик Талалеј

Коментарите се исклучени на Денеска се празнува Светиот маченик Талалеј

Create AccountLog In Your Account