ЦАРОВСКА НОВОГОДИШНАТА НОЌ ЌЕ ЈА МИНЕ СО ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ ВО СКОПЈЕ

ЦАРОВСКА НОВОГОДИШНАТА НОЌ ЌЕ ЈА МИНЕ СО ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ ВО СКОПЈЕ

Share Button

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, новогодишната ноќ ќе ја помине со децата од социјалните центри од Скопје.

Како што информираат од кабинетот на министерката, таа најпрво ќе го посети домот за деца без родители „11 Октомври“, каде од 20:30 до 21:30 часот ќе подели симболични подароци и ќе ја проследи новогодишната претстава подготвена од децата.

Од 22:00 до 23:00 часот, министерката ќе ја посети установата за згрижување на деца „Дом 25 Мај“, а од 23:30 до 00:30 ќе биде во заводот за згрижување, воспитување и образование на деца „Ранка Миловановиќ“, каде ќе се организира лотарија со мали изненадувања за децата.

уредник

Related Posts

ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Коментарите се исклучени на ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Прекин на сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Прекин на сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола

(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Коментарите се исклучени на (Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Нападнат претседателот на ЛДП, Горан Милевски

Коментарите се исклучени на Нападнат претседателот на ЛДП, Горан Милевски

Create AccountLog In Your Account