Тврдокорни“ ќе ја дочекаат Нова година пред затворот во Шутка

Тврдокорни“ ќе ја дочекаат Нова година пред затворот во Шутка

Тврдокорни“ ќе ја дочекаат Нова година пред затворот во Шутка

Share Button

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ соопшти дека вечерва ќе организира пречек на новогодишната ноќ пред истражниот затвор во Шуто Оризари.

„Новогодишната ноќ пред затворот во „Шука“ ќе биде во знак на подршка на притворените уставобранители“, велат организаторите.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account