Месец: м.г

Отворен древниот манастир „Св. Јован Крстител“ крај реката Јордан

Share Button

ВМРО – ДПМНЕ: Дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола

Share Button

Добивме експресен одговор дека дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола и тоа преку

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Share Button

Река поцрвене во Русија, медиумите пишуваат „ова е катастрофа од библиски размери“

Share Button

Истрели од огнено оружје во Чаир, полицијата е веќе таму на увид

Share Button

ВМРО – ДПМНЕ:Битолска градоначалничке, дали избркавте наставничка и е на улица за да го вработите брат ти?

Share Button

Дац се обрати до јавноста, тврди дека имал испиено само една чашка алкохол

Share Button

Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Share Button

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Share Button

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Share Button

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања

Share Button

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Share Button

МВР за сообраќајката на улица „Антон Попов“ во Скопје каде што Д.С удри со возило БМВ во пешак

Share Button

Министерство за внатрешни работи пред 11 минути · 

И во Битола многу високо ниво на загаденост

Share Button

Мерните станици на Министерството за животна средина поставени во повеќе градови и на повеќе локации во

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Share Button